با بازگشائی زاینده رود در نوروز رزرو واحدهای اقامتی استان اصفهان افزایش فوق العاده ائی یافته

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
با بازگشائی زاینده رود در نوروز رزرو واحدهای اقامتی استان اصفهان افزایش فوق العاده ائی یافته
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان صبح امروز و پس از انتشار خبر بازگشائی زاینده رود در نوروز که با پیگیریهای رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور صورت پذیرفت عنوان کرد: از شب گذشته و پس از انتشار این خبر رزرو واحدهای اقامتی استان اصفهان جهت نوروز 98 افزایش فوق العاده ائی یافته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 14 اسفند ماه، فریدون الله یاری مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان و پس از انتشار خبر بازگشائی زاینده رود در نوروز 98 ابراز داشت: با عنایت به سفر دو هفته گذشته رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به اصفهان و بازدید ایشان از رودخانه زاینده رود، دکتر مونسان ضمن ابراز خرسندی از جاری بودن زاینده رود تصریح کرد: بدون شک جاری بودن زاینده رود در کنار حیات بخشی این رود بزرگ نقش مهمی در توسعه گردشگری فلات مرکزی ایران ایفا می کند. 
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین عنوان کرد: دکتر مونسان در سفر نیم روزه خود به استان اصفهان تصریح کرد: پس از بازگشت به تهران تلاش خواهم کرد تا حیات دوباره زاینده رود را رقم بزنیم، لذا پیگیریهای ایشان در دو هفته گذشته اعم از مکاتبه با وزیر محترم نیرو و همچنین رایزنی با مقام محترم ریاست جمهوری باعث شد تا روز گذشته ریاست محترم جمهوری طی دستوری، خواهان بازگشائی زاینده رود در نوروز پیش رو شود.
الله یاری همچنین گفت: با این وصف معتقدیم برنامه ریزی برای توسعه گردشگری داخلی درسال1398 همراه با بازگشائی رودخانه زاینده رود در نوروز گام ارزشمندی در توسعه گردشگری داخلی در دیار نصف جهان به شمار می رود.
او همچنین تصریح کرد: گزارشات اولیه حاکی است تا دهم اسفند سال جاری نزدیک به 50 درصد از مراکز اقامتی اصفهان جهت نوروز 98 رزرو شده اند که این نکته در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته افزایشی معادل 80 درصد را نشان می دهد. لذا امیدواریم انتشار خبر بازگشائی رودخانه زاینده رود در نوروز 1398 به افزایش استقبال گردشگران از سفر به اصفهان منجر شود.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین تصریح کرد: با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در 24 شهرستان استان تلاش داریم تا بسیاری از گردشگرانی را که در طول نوروز هر سال به مقاصد مختلف فرهنگی به ویژه در خارج از کشور سفر می نمودند را با توجه به گرانی ارزهای خارجی تشویق به سفر به اصفهان کنیم.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/12/14 12:06

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/12/14 12:06