اجرای همزمان احداث و تجهیز هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی فرهنگی شهر نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین عنوان کرد:
اجرای همزمان احداث و تجهیز هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی فرهنگی شهر نایین
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین از اجرای همزمان احداث و تجهیز هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی فرهنگی شهر نائین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 13 دی ماه، محمود مدنیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های صورت گرفته و حمایت های انجام شده در سال جاری موافقت اصولی و مجوز احداث هفت اقامتگاه بوم گردی، یک هتل سنتی و دو سفره خانه سنتی در بافت تاریخی نائین صادر گردید.
مدنیان افزود: با توجه به حضور سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی در بافت تاریخی شهر نائین و کمبود تاسیسات اقامتی و گردشگری، ایجاد و احداث این اقامتگاهها در محور تاریخی شهر نائین از محله باب المسجد تا نوآباد، پنجاهه و سپس بازار تاریخی این شهر در دستور کار این اداره کل جهت پیگیری و تشویق سرمایه گذاری قرار گرفت. 
رئیس اداره میراث فرهنگی نانین خاطر نشان کرد: یکی از این اقامتگاهها نیز که به زودی به بهره برداری خواهد رسید در محله تاریخی "کلوان" واقع گردیده است که انتظار می رود تا آغاز سال جدید و نوروز 1398 حداقل سه باب از این اقامتگاهها و یکی از سفره خانه های سنتی به بهره برداری رسیده و آماده پذیرائی گردشگران باشند.
مدنیان همچنین تاکید کرد: آغاز به کار و افتتاح این اقامتگاهها را می توان نقطه عطفی در صنعت رو به رشد گردشگری شهر نائین دانست و نیز با ایجاد و تاسیس اقامتگاههای بوم گردی در بافت تاریخی شهر نائین و تبدیل بناهای تاریخی به مجموعه های گردشگری علاوه بر ایجاد زیرساختهای اقامتی و پذیرایی برای گردشگران موجبات حفظ یک اثر تاریخی و احیاء بافت تاریخی این شهر مهیا می گردد.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/10/13 10:16

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/10/13 10:16