ابراز تمایل فعالان اقتصادی اتریش برای حضور در بازار گردشگری اصفهان
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
ابراز تمایل فعالان اقتصادی اتریش برای حضور در بازار گردشگری اصفهان 
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عصر روز گذشته در دیدار با گروهی از فعالان اقتصادی کشور اتریش از ابراز تمایل فعالان اقتصادی کشور اتریش برای حضور در بازار گردشگری اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ عصر روز گذشته یکشنبه 23 اردیبهشت، گروهی از فعالان اقتصادی کشور اروپائی اتریش، با حضور حمید امینی معاون سرمایه گذاری و امور طرحها و ناصر طاهری معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان با فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان دیدار کردند.
در این دیدار جمال پور صادقیان از فعالان اقتصادی ایرانی تبار ساکن اتریش و سرپرست هیئت اقتصادی کشور اتریش با عنوان شرکت "سراگ" با ایراد سخنانی تاکید کرد: با توجه به شناختی که از ایران و به ویژه اصفهان در قاره اروپا وجود دارد و با عنایت به روابط دوستانه دو کشور ایران و اتریش به ویژه در چند سال اخیر، با همراهی ایرانیان مقیم این کشور، تلاش نموده ایم تا فعالان اقتصادی اتریش را جهت حضور فعالانه تر در ایران و به ویژه اصفهان تشویق نمائیم.
او تصریح کرد: هدف شرکت عمرانی "سراگ" بازدید از خانه های تاریخی و تلاش در راستای بازسازی این خانه ها و تبدیل آنها به اقامتگاه های سنتی گردشگری با جدید ترین استانداردهای بین المللی و با رعایت ضوابط میراث فرهنگی ایرانی است.
در ادامه این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور هیئت فعالان اقتصادی کشور اتریش در شهر تاریخی اصفهان و به ویژه خانه سنتی میراث اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان با برنامه ریزی های مناسب توانسته است در 5 سال اخیر به رشدی 5 برابری معادل 3 دهه گذشته در حوزه گردشگری خارجی دست یابد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه سخنانش با اشاره به ویژگی های تاریخی و اقلیمی استان اصفهان تاکید کرد: با توجه به جاذبه های ارزشمندی تاریخی و طبیعی در استان پهناور اصفهان، تمایل داریم تا در سال 1397 پس از تثبیت صنعت گردشگری در پهنه این استان، به سمت گردشگری پایدار حرکت کنیم، لذا از هرگونه پیشنهاد در راستای دست یابی به این شاخصه علمی استقبال می کنیم.
الله یاری همچنین در بخش دیگری از سخنانش در همین زمینه اظهار داشت: بدون شک یکی از مهمترین شاخصه های دست یابی به مقوله علمی توسعه پایدار در صنعت گردشگری، تلاش در راستای حفاظت از آثار تاریخی و ادامه حیات آنان با اتکاء به صنعت گردشگری است، با این وصف در این استان و به ویژه در شهر اصفهان صدها خانه تاریخی وجود دارد که با بهره گیری از آنان می توان ضمن حفاظت از آثار تاریخی با توسعه اقامتگاه های سنتی که تا کنون مورد استقبال بسیاری از گردشگران اروپائی قرار گرفته، ضمن اشاعه فرهنگ غنی سنتی ایرانیان به توسعه اقتصادی نیز دست یابیم .
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در پایان این نشست اذعان کرد: در این نشست 7 نفر از موسسان شرکت سرمایه گذاری "سراگ" از کشور اتریش از آمادگی و علاقه مندی خود در زمینه سرمایه گذاری در احیاء خانه های تاریخی اصفهان و همچنین تبادل نظر علمی در حوزه صنعت گردشگری میان اصفهان و اتریش خبر دادند.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/02/24 12:54

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/02/24 12:54