شهرستان تاریخی نطنز آماده پذیرایی از گردشگران در ایام نوروز

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز عنوان کرد:
شهرستان تاریخی نطنز آماده پذیرایی از گردشگران در ایام نوروز
حسین یزدانمهر رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز از آمادگی این شهرستان جهت پذیرائی از گردشگران نوروزی در این ایام خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 23 اسفند ماه، حسین یزدانمهر رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز با اعلام این خبر گفت: کلیه مراکز تاریخی، تفریحی، اقامتی و پذیرایی شهرستان آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی میباشند.
یزدانمهر در این خصوص گفت: از دو ماه قبل اقدامات در راستای برنامه ریزی مناسب جهت پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی آغاز و تا کنون دو جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر برگزار و بالطبع آن کمیته های 10گانه نیز نسبت به برگزاری جلسه و برنامه ریزی در حوزه های تخصصی خود اقدام نموده اند. 
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز افزود: روستای تاریخی ابیانه، مجموعه تاریخی مسجد جمعه و آرامگاه شیخ نورالدین عبدالصمد نطنزی، کارگاههای صنایع دستی، مجموعه تاریخی افوشته، امامزاده آقا علی عباس (ع) و امامزاده شاه سلطان حسین (ع)، قلعه تاریخی طرقرود، حمام نوغه و خانه محقق الدوله بادرود و بافت تاریخی خالدآباد از جمله مراکزی هستند که برای بازدید در ایام نوروز آماده میباشند. 
یزدانمهر در ادامه خاطر نشان کرد: علاوه بر موارد ذکر شده، موزه باستانشناسی نطنز، موزه مردم شناسی کلوک (جواهری)، موزه رفیعیه روستای طار، موزه مردم شناسی نوغه بادرود، موزه مردم شناسی ابیانه نیز در ایام نوروز برای بازدید و پذیرایی از گردشگران آماده میباشد. 
یزدانمهر میزان اقامت در هتلها، مهمانپذیرها، اقامتگاه های سنتی و مجتمع ها و مناطق نمونه گردشگری را بیش از 1000نفر عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن مدارس شهرستان در دو بخش مرکزی و امامزاده با ظرفیت 1300 نفر اقامت و مهمانسراههای ادارات و زاعر سراهای امام زادگان با2500 نفر ظرفیت اقامت در خدمت گردشگران میباشد. 
رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز تعداد بروشورهای چاپ شده برای راهنمایی گردشگران را در سطح شهرستان بیش از 50000 برگ اعلام کرد که در ورودی شهر ها و روستاهای قابل بازدید توزیع میشود، همچنین راه اندازی و آماده بودن هتل 4ستاره قصرجهان، هتلهای 3ستاره ابیانه، هتل آستان مقدس آقا علی عباس، کمپ کویری متین آباد، کمپ کوهستانی رایان کشه، مجتمع گردشگری شمس العماره، اقامتگاه سنتی توسلیان و مهروماه، بومگردیهای سرای جواهر، سرای مادر، میرزایی، دیاواو حسن زاده ده آباد ،ابراهیم زاده طار، مشهدی زاده فمی، عابدینی متین آباد، هارپاک و یوسمون ابیانه مراکزی هستند که در ایام نوروز به گردشگران خدمات رسانی میکنند.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/12/23 10:47

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/12/23 10:47