فعالیت 208 اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان/توسعه اقامتگاه ها از 3 شهرستان به 17 شهرستان

مدیر کل میراث فرهنگی استان در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر استان عنوان کرد:

فعالیت 208 اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان/توسعه اقامتگاه ها از 3 شهرستان به 17 شهرستان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 21 مرداد ماه و در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اصفهان که با حضور محمد علی طرفه معاون امور عمرانی و قائم مقام ستاد هماهنگی سفر استان و همچنین با حضور اعضاء برگزار شد، عنوان کرد: هم اکنون 208 اقامتگاه بومگردی در 17 شهرستان استان در حال فعالیت می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون اله یاری در نشست ستاد خدمات سفر استان اصفهان عنوان کرد: اصفهان جهت موج جدید سفرهای تابستانی در شهریور ماه آماده می شود.

او همچنین تاکید کرد: تمامی اقامتگاههای استان با ظرفیت کامل و همچنین تمامی کمیته های ستاد سفر استان از آمادگی لازم جهت خدمات رسانی به گردشگران تابستانی برخوردار هستند.

اله یاری در ادامه سخنانش به توسعه گردشگری در پهنه استان اشاره کرد و افزود: در 5 ماه اول سال 1396 با رشد گردشگران داخل استانی مواجه بوده ایم به گونه ائی که آمارها نشان می دهد در روزهای تعطیل شهرستانهای گردشگر پذیر استان مملو از گردشگر داخل استانی هستند که این نکته وظیفه همگی ما را در راستای تسریع در توسعه زیر ساختهای گردشگری در شهرستانهای استان سنگین می سازد.

مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان در ادامه سخنانش نگاهی نیز به اقامتگاه های بومگردی داشت و اظهار داشت: در راستای توسعه پایدار گردشگری در شهرستانهای استان و حتی در روستاها و بهره مندی فرهنگی و اقتصادی مردم محلی و گردشگران از خرده فرهنگها، تلاش نموده ایم تا از توسعه اقامتگاه های بومگردی حمایت کنیم به گونه ائی که در چهار سال گذشته کل اقامتگاه بومگردی استان 50 عدد بوده و عمدتا در 3 شهرستان به ویژه شهرستانهای کویری استان همانند خور و بیابانک مستقر بود، لکن هم اکنون و در چهار ماه اول سال 1396 تعداد این اقامتگاه ها به 208 اقامتگاه در 17 شهرستان استان افزایش یافته است.

او در همین رابطه ادامه داد و افزود: یکی از مهمترین سیاستهای ما در این زمینه توسعه گردشگری به ویژه در غرب و جنوب استان بوده لذا هم اینک شاهد رشد فزآینده اقامتگاه ها و استقبال مردم محلی از ایجاد این اقامتگاه ها در غرب استان اصفهان برای اولین بار هستیم.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/05/21 11:56

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/05/21 11:56