برنامه ریزی برای اجرای 160 جشنواره فرهنگی در راستای توسعه پایدار گردشگری استان اصفهان / اجرای 60 رویداد فرهنگی بر اساس محصولات باغی و کشاورزی مناطق مختلف استان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد:
برنامه ریزی برای اجرای 160 جشنواره فرهنگی در راستای توسعه پایدار گردشگری استان اصفهان / اجرای 60 رویداد فرهنگی بر اساس محصولات باغی و کشاورزی مناطق مختلف استان
محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز در حاشیه دومین نشست ستاد اجرائی خدمات سفر استان، از برنامه ریزی جهت اجرای 160 جشنواره و رویداد فرهنگی در راستای توسعه پایدار گردشگری استان اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ محسن یارمحمدیان ظهر امروز 12 مرداد ماه با اعلام این مطلب افزود: با عنایت به برنامه ریزی برای توسعه کیفی گردشگری در استان اصفهان ، تلاش کرده ایم تا اطلس گردشگری استان بر مبنای اجرای برنامه های فرهنگی در پهنه استان تدوین و سپس اجرا شود.
او در همین راستا افزود: بر اساس برناه ریزی های به عمل آمده، معاونت گردشگری اداره کل 160 جشنواره فرهنگی در 24 شهرستان استان تعریف شده است.
یارمحمدیان تصریح کرد: با عنایت به برنامه ریزی و پژوهش در راستای تعریف این جشنواره ها، تلاش شده تا مبانی علمی و فرهنگی این جشنواره ها بر اساس شاخصه های فرهنگی مناطق مختلف استان تعریف شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان تصریح کرد: با اجرای این جشنواره های فرهنگی تلاش داریم تا با افزایش نشاط اجتماعی، سفری مفرح برای گردشگران در پهنه استان اصفهان فراهم آوریم.
یارمحمدیان همچنین اظهار داشت: حمایت از اجرای این جشنواره ها که تماما بر اساس فرهنگهای سنتی استان شکل یافته بگونه ائی که بیش از 60 جشنواره فرهنگی بر اساس فرهنگهای فولکلوریک اقوام مختلف استان هنگام برداشت محصولات باغی و کشاورزی استان صورت می پذیرد.
او در پایان اظهار امیدواری کرد تا با همکاری فرمانداران، بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستاها این جشنواره ها با کیفیت برگزار شود.
در سال جاری بر اساس محصولات کشاورزی و باغی جشنواره های انگور در شهر تیران و کرون، آلبالو در شهر زازران، خربزه در گرگاب، سمنو در شهرضا، توت در علویجه و گل محمدی در قمصر در سال 1398 در تقویم رویدادهای گردشگری استان درج شده است.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/05/12 13:32

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/05/12 13:32