چهارشنبه 30 بهمن 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

توسعه گردشگری در اصفهان مقدم بر همه چیز است

آیت الله العظمی مظاهری همزمان با هفته گردشگری عنوان کرد:
توسعه گردشگری در اصفهان مقدم بر همه چیز است / در بهره گیری از آثار تاریخی به ویژه مسجد امام اصفهان، حفاظت از میراث فرهنگی مقدم است
ایت الله العظمی مظاهری از مراجع تقلید شیعیان، ظهر امروز در دیدار مدیر کل میراث فرهنگی استان و جمعی از مدیران اداره کل و فعالان گردشگری استان با ایشان در پنجمین روز از هفته گردشگری با ایراد سخنانی تاکید کرد: براستی توسعه گردشگری در اصفهان مقدم بر همه چیز است. ایشان همچنین تاکید کرد: بکوشیم هنگام بهره گیری از بناهای تاریخی به ویژه مسجد امام اصفهان حفاظت از میراث فرهنگی را اولویت کاری خود قرار دهیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز 8 مهرماه و همزمان با پنجمین روز از هفته گردشگری، فریدون الله یاری مدیر کل، جمعی از مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان و با حضور جمعی از فعالان گردشگری استان با آیت الله العظمی مظاهری از مراجع تقلید شیعیان دیدار نمودند.
در این دیدار آیت الله مظاهری با ایراد سخنانی ضمن خیر مقدم به مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان تاکید فرمود: براستی امروزه قضیه گردشگری در جهان از اهمیت ویژه ائی برخوردارد است، لذا بر همه ما واجب است با توجه به اهمیت فرهنگی و اقتصادی این صنعت، همگی نیز در ایران و به ویژه اصفهان که از جمله شهرهای سرآمد جهان در حوزه گردشگری بشمار می رود به گردشگری بیش از گذشته بپردازیم.
ایشان در ادامه سخنانش با ابراز خرسندی از روند رو به رشد گردشگری در اصفهان نسبت به سالهای گذشته تاکید فرمود: با عنایت به بیان مقوله اقتصاد مقاومتی توسط رهبر فرزانه انقلاب، معتقدیم گردشگری یکی از ارکان اساسی اقتصاد مقاومتی در ایران بشمار می رود، لذا صراحتا تاکید می کنم، امروزه گردشگری در رونق اقتصاد کشورمان از مقولاتی همچون صنعت و کشاورزی مهمتر است.
رئیس حوزه علمیه اصفهان در بخش دیگری از سخنانش به بیان خاطره ائی از امام(ره) پرداخت و اظهار فرمود: امام (ره) در ابتدای انقلاب در دیدار با فعالان عرصه انقلاب بیان نمودند: "بکوشیم تا وظیفه خود را شناخته و به آن عمل کنیم"، لذا امروز همگی ما اعم از مسئولین، روحانیان و همه مردم موظفند با دفاع از مسئولین این حوزه، تلاش کنیم تا دست در دست یکدیگر به توسعه این صنعت در راستای شناخت وظیفه و عمل به آن در اصفهان بپردازیم.
آیت الله العظمی مظاهری در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: پرداختن به مقولاتی همچون میراث فرهنگی و گردشگری از اهمیت ویژه ائی برخوردار است، لذا معتقدیم در بهره گیری از بناهای تاریخی استان به ویژه مسجد امام(ره) حفاظت از این میراث ارزشمند از اولویت بیشتری برخوردار است، لذا باید تلاش کنیم تا این بناهای تاریخی و ارزشمند به عنوان سندی از فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به زیبائی تمام به جهانیان معرفی شود، با این وصف استفاده بهینه از مجموعه های جدیدی همچون مصلای اصفهان میتواند به بهره برداران مذهبی از این فضاها امکانات بهتری را در راستای انجام فرائض ارزشمند دینی خود بدهد.
ایشان در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که در دیدار بعدی همگی شاهد رشد بیش از پیش گردشگری کشور بدور از تهدیدات و تبلیغات مغرضانه دشمنان بوده و اصفهان را بهتر از گذشته به جهانیان بنمایانیم.
پیش از سخنان آیت الله العظمی مظاهری، فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان گزارشی از توسعه گردشگری در استان، به ویژه در مناطق روستائی و رشد اقتصاد روستائی استان از منظر گردشگری به ایشان ارائه کرد.


دسته بندی : گردشگری
تاریخ و زمان تایید: 1398/07/09 11:43

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit