پنج شنبه 21 آذر 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

پایان عملیات مرمت خانه تاریخی "ارباب حسین مهاباد" در شهرستان اردستان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
پایان عملیات مرمت خانه تاریخی "ارباب حسین مهاباد" در شهرستان اردستان
فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، از پایان عملیات مرمت خانه تاریخی "ارباب حسین مهاباد" از توابع شهرستان اردستان در استان اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 23 تیرماه، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان این مطلب گفت: خانه تاریخی "ارباب حسین" مهاباد یکی از زیباترین بناها از نظر فرم معماری و تزئینات شهرستان اردستان است که در سال 98 اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال جهت مرمت آن تخصیص پیدا کرد. 
الله یاری خاطر نشان کرد: قرارداد انجام این عملیات، در تاریخ 24 فروردین ماه سال جاری منعقد شد و به مدت دو ماه با نظارت کارشناسان دفتر فنی اداره کل انجام گردید.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در رابطه با ویژگی های عمارت "اریاب حسین مهاباد" تصریح کرد: عملیات مرمتی شامل: تراشیدن اندود فرسوده بدنه های بیرونی و پاکسازی بدنه و اجرای مجدد اندود و تثبیت تزئینات گچبری میباشد. 
او تاکید کرد: بازسازی سبکی بهترین روش جهت مرمت این بنا میباشد، تا بتوان گرد تغییرات را به بهترین روش از روی بنا بزداییم. 
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در پایان تصریح کرد: این بنا که متعلق به دوره قاجار بوده، در حال حاضر دارای مالکان متعددی می باشد که در صورت رضایت مالکان می توان این عمارت را با کاربری بوم گردی احیاء نمود.


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/04/23 10:24

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit