جمعه 3 اسفند 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

اصفهان نگین گردشگری ایران است / مسئولان مطابق با سند چشم انداز توسعه 20 ساله کشور به توسعه گردشگری همت کنند

مشاور عالی رهبر انقلاب عنوان کرد:
اصفهان نگین گردشگری ایران است / مسئولان مطابق با سند چشم انداز توسعه 20 ساله کشور به توسعه گردشگری همت کنند
سرلشگر سید رحیم صفوی، روز گذشته در دیدار مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با وی در حاشیه مراسم راه پیمائی روز ملی 22 بهمن تصریح کرد: اصفهان بدون شک نگین گردشگری ایران است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، روز گذشته یکشنبه 22 بهمن سرلشگر رحیم صفوی مشاور عالی رهبر فرزانه انقلاب برای شرکت در مراسم گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی ایران به اصفهان سفر کرد.
او در حاشیه این مراسم با شکوه که در مجموعه جهانی میدان امام (ره) (نقش جهان) برگزار شده بود، با حضور تنی چند از مسئولین نظامی و اداری استان اصفهان از جمله حمید رضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس، مهدی معصوم بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان، فتح الله معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان و تنی چند از فرماندهان ارتش و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران مستقر در اصفهان از کاخ عالیقاپو دیدار کرد.
در این دیدار که با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان و تنی چند از مدیران این اداره کل همراه بود او خطاب به مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از افزایش حضور گردشگران خارجی در اصفهان تاکید کرد: بدون شک اصفهان و به ویژه مجموعه میدان امام نگین گردشگری ایران بشمار می رود، لذا باید بیش از گذشته نسبت به توسعه گردشگری در اصفهان همت کرد.

او همچنین در ادامه حضورش در اصفهان و به عنوان سخنران اصلی مراسم 22 بهمن روز اصفهان با ایراد سخنانی خطاب به مردم و مسئولین اصفهان تاکید کرد: هم اینک با یاری خداوند متعال، ایران به یک قدرت برتر در منطقه حساس خاورمیانه تبدیل شده، بنابراین باید از این فرصت بزرگ برای توسعه اقتصادی و گسترش روابط سیاسی خود با جهان و همچنین جذب گردشگر برای توسعه اقتصادی استفاده کنیم.
مشاور عالی رهبر انقلاب در ادامه سخنانش خطاب به مردم و مسئولین اصفهان تاکید کرد: هم اینک دولتمردان باید بر اساس سند چشم انداز توسعه 20 ساله کشور به جذب هر چه بیشتر گردشگری پرداخته و تمامی دولتهائی که در این مدت بر سر کار بوده اند باید در گزارشی جامع به مردم اعلام کنند که در زمینه توسعه گردشگری به چه دستاوردهائی رسیده اند.
میراث فرهنگی اصفهان در مسیر توسعه گام بر می دارد
در ادامه مراسم پاسداشت روز ملی 22 بهمن، مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان به صورت جداگانه با محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان و همچنین حیدر علی عابدی و حسن کامران دو تن از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس که در حاشیه مراسم راه پیمائی 22 بهمن این مسئولین از کاخ عالیقاپو نیز بازدید کردند، دیدار نمود.
استاندار اصفهان در بازدید از اتمام طرح مرمت ایوان عالیقاپو ضمن ابراز خرسندی از پایان مرمت این اثر تاریخی، تصریح کرد: با توجه به زمانبر بودن و همچنین هزینه بر بودن مرمت آثار تاریخی، تلاش داریم تا از هر طریق ممکن اعتبارات مرمت این آثار را از طریق بودجه های ملی و استانی فراهم سازیم.

در ادامه برنامه های بازدید مسئولین، حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان نیز در بازدید جداگانه از کاخ عالیقاپو، که با حضور تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان همراه بود، تاکید کرد: بسیار خرسندم که عنوان نمایم اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم اکنون از وضعیت مطلوبی برخوردار است، لذا معتقدم هم اکنون میراث فرهنگی اصفهان در مسیر توسعه گام بر می دارد.
ظهر روز گذشته همچنین حسن کامران از دیگر نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در دیداری جداگانه با مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در کاخ عالیقاپو که با حضور تنی چند از مدیران این اداره کل همراه بود تاکید کرد: خشکسالی و عوارض آن متاسفانه تاثیرات نامطلوبی را بر منطقه شرق شهرستان اصفهان وارد کرده، لذا معتقدم پرداختن به میراث فرهنگی، صنایع دستی و همچنین گردشگری راه کار مناسبی برای مبارزه با تبعات حاصل از خشکسالی است.
کامران در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از تلاشهای مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در رسیدگی به آثار تاریخی منطقه شرق شهرستان اصفهان تاکید کرد: خوشبختانه خرسندم که هم اینک اداره کل میراث فرهنگی استان عزمی جدی در مرمت آثار تاریخی و همچنین کارآفرینی در حوزه های صنایع دستی و گردشگری حهت مردم منطقه شرق اصفهان که عمدتا به دلیل بروز خشکسالی در تنگنا بسر می برند، دارد. بنابراین اینجانب از آمادگی لازم جهت هرگونه همکاری در راستای تسریع در این روند جهت بهبود اوضاع اقتصادی مردم اصفهان به ویژه در حوزه شرق اصفهان برخوردار هستم .
برپائی ایستگاه فرهنگی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان در مسیر راه پیمائی روز ملی 22 بهمن اصفهان
امسال نیز بنابر سنت همه ساله اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در درگاه ورودی مجموعه جهانی کاخ چهلستون میزبان راه پیمایان روز ملی 22 بهمن بود.

این اداره کل با توجه به اینکه مجموعه کاخ چهلستون در یکی از مسیرهای اصلی راه پیمائی 22 بهمن اصفهان قرار دارد، با برپائی یک غرفه بزرگ فرهنگی، اقدام به پخش راهنمای بناهای تاریخی و همچنین بروشورهای حاوی چگونگی حفاظت از آثار تاریخی ویژه شهروندان نمود.
در بخشی دیگر از این ایستگاه فرهنگی، با همکاری اتحادیه عطاران اصفهان و در یک حرکت جدید، مسئولین این ایستگاه با انواع دمنوشهای گیاهی که ویژه علاقه مندان به طب سنتی و همچنین گردشگران می باشد، به پذیرائی از راه پیمایان در مسیر میدان امام اصفهان پرداختند.


دسته بندی : عمومی
تاریخ و زمان تایید: 1396/11/23 11:17

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit