جمعه 3 اسفند 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

تلاش میکنیم تا گردشگری و صنایع دستی را در شرق شهرستان اصفهان رونق بخشیم / هنر گلیم بافی حسن آباد جرقویه پس از 40 سال رسما احیاء شد

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در آئین افتتاح نمایشگاه صنایع دستی منطقه شرق اصفهان همزمان با دهه فجر اعلام کرد:
تلاش میکنیم تا گردشگری و صنایع دستی را در شرق شهرستان اصفهان رونق بخشیم / هنر گلیم بافی حسن آباد جرقویه پس از 40 سال رسما احیاء شد
همزمان با چهارمین روز از دهه فجر ظهر امروز با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان و فرماندار اصفهان، اولین نمایشگاه صنایع دستی منطقه حسن آباد جرقویه (حسنوا) در گالری نقش خانه اصفهان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز 15 بهمن ماه با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان، احمد رضوانی فرمانداری اصفهان و جعفر جعفر صالحی سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان و تنی چند از هنرمندان صنایع دستی شرق شهرستان اصفهان اولین نمایشگاه صنایع دستی حسن آباد جرقویه افتتاح شد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در آئین افتتاح این نمایشگاه با ایراد سخنانی عنوان کرد: با توجه به بروز خشکسالی های ممتد در شرق اصفهان و بروز تنگناهای اقتصادی ویژه مردم این منطقه که عمدتا به کشاورزی و دامداری اشتغال دارند، تلاش داریم تا با توسعه گردشگری و ترویج صنایع دستی به توسعه توامان فرهنگی و اقتصادی این منطقه کمک کنیم. 
او همچنین افزود: منطقه حسن آباد جرقویه یکی از مناطق تاریخی منطقه شرق شهرستان اصفهان می باشد که در متون تاریخی با نام "حسنوا" خوانده می شود و دارای هنرهای سنتی بی نظیری است از جمله جاجیم و گلیم است که متاسفانه در دهه های گذشته با بی مهری همراه بود، لذا هم زمان با دهه فجر 1396 تلاش نموده ایم تا با رونق مجدد صنایع دستی منطقه شرق ضمن حفظ سنتها و فرهنگهای محلی جایگزین مناسبی برای مشاغلی که در منطقه مستقیما با آب و مسائل مربوط به خشکسالی روبرو هستند پیدا کنیم. 
مدیر کل میراث فرهنگی استان در همین راستا ادامه داد و گفت: در این نمایشگاه پس از 40 سال اولین گلیم بافته شده توسط هنرمندان این دیار که شب گذشته به اتمام رسید در معرض دید عموم قرار داده شد.
شایان ذکر است این نمایشگاه از تاریخ 15 تا 22 بهمن 96 همه روزه از ساعت 10 الی 20 در محل نقش خانه هنرهای سنتی واقع در میدان امام (ره) ، ابتدای بازار مسجد شیخ لطف الله آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.


دسته بندی : صنایع دستی
تاریخ و زمان تایید: 1396/11/15 13:25

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit