جمعه 17 مرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

افتتاح 29 اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان همزمان با هفته دولت/ اقامتگاه های بومگردی استان اصفهان به 444عدد رسید.

افتتاح 29 اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان همزمان با هفته دولت/ اقامتگاه های بومگردی استان اصفهان به 444عدد رسید.

سید علی صالح درخشان معاون سرمایه گذاری و امور طرح های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از افتتاح29 اقامتگاه بومگردی در شهرها و روستاهای استان اصفهان همزمان با هفته دولت خبر داد و تأکید کرد: با افتتاح این اقامتگاه ها، تعداد اقامتگاه های بومگردی در استان اصفهان به عدد 444 رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ سید علی صالح درخشان امروز 5 شهریور ماه و در چهارمین روز از هفته دولت با اعلام این مطلب افزود: با عنایت به برنامه ریزی های به عمل آمده در طی این هفته، 3 اقامتگاه بومگردی در شهر ابوزید آباد و روستای محمد آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل در شمال استان به بهره برداری می رسد.

او همچنین تصریح کرد: در طی هفته دولت همچنین 2 اقامتگاه بومگردی در روستای حسن آباد و شهر تیران از توابع شهرستان تیران و کرون در غرب استان، 1 اقامتگاه بومگردی در شهرستان شاهین شهر و میمه در مرکز استان، 1 اقامتگاه بومگردی در شهرستان نایین در شرق استان و 1 اقامتگاه بومگردی در روستای دماب از توابع شهرستان نجف آباد در غرب استان به بهر برداری می رسد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان به سایر اقامتگاه های بومگردی قابل افتتاح نیز اشاره کرد و گفت: در طی این هفته 3 اقامتگاه بومگردی در شهرهای باردود و نطنز از توابع شهرستان نطنز در شمال استان، 2 اقامتگاه بومگردی در روستای قهی و شهر جرقویه در محور شرق شهرستان اصفهان و 8 اقامتگاه بومگردی در روستاهای مصر، فرحزاد، مهرجان، نصر آباد و عروسان از توابع شهرستان خور و بیابانک در کویر مرکزی ایران و شرق استان افتتاح می شود.

درخشان در ادامه به سایر طرح های بومگردی قابل افتتاح استان نیزاشاره کرد و افزود: در طی پاسداشت هفته دولت امسال، 1 اقامتگاه بومگردی در روستای فاویان از توابع شهرستان گلپایگان در غرب استان، 3 اقامتگاه بومگردی در شهر های ونک وسمیرم و همچنین روستای ولدخانی از بخش پادنا، از توابع شهرستان سمیرم در محور جنوب استان و نیز 3 اقامتگاه بومگردی در روستای صادقیه و فریدونشهر از توابع شهرستان فریدونشهر در محور شمال غرب استان اصفهان افتتاح می شود.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان  ادامه داد و گفت: آمار ها حاکی است که در حال حاضر 444 اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان در حال فعالیت و یا در حال عملیات ساخت و  مرمت جهت شروع فعالیت های خود می باشند.

درخشان همچنین در رابطه با میزان افزایش ظرفیت اقامت استان تصریح کرد: با افتتاح 29 اقامتگاه بومگردی در استان، 531 تخت به ظرفیت اقامت استان افزوده شده و برای 88 نفر به صورت مستقیم در تمامی مناطق استان به ویژه در روستا ها تولید شغل خواهد شد.

 


دسته بندی : سرمایه گذاری
تاریخ و زمان تایید: 1398/06/05 11:49

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit