پنج شنبه 21 آذر 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

گردشگری روستائی و عشایری در شرق شهرستان اصفهان فعال می شود

گردشگری روستائی و عشایری در شرق شهرستان اصفهان فعال می شود
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ظهر امروز در نشست ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: با توجه به تنوع گردشگری در استان اصفهان بدنیال توسعه گردشگری روستائی و عشایری در شرق شهرستان اصفهان هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز 30 تیرماه، نشست ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان اصفهان با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان، حسین سیستانی فرماندار اصفهان و همچنین با حضور بخشداران و شهرداران شهرهای شرق شهرستان اصفهان و مدیران نهادهای عضو ستاد سفر شهرستان اصفهان برگزار گردید.
در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی، ضمن تبریک انتصاب حسین سیستانی به عنوان فرماندار شهرستان اصفهان تاکید کرد: بی شک مقوله سفر در طول سال در جریان است و در هیچ زمانی توقف ندارد، لذا خدمات رسانی شایسته به گردشگران در پهنه استان اصفهان مرهون تلاشهای مسئولان ستاد سفر استان است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه سخنانش با اشاره به خدمات رسانی مطلوب به گردشگران در نوروز 1398 تاکید کرد: آمارهای موجود حاکی است که خدمات رسانی به گردشگران در پهنه استان اصفهان در طی نوروز 1398 از روند مطلوبی بر خوردار بود، به گونه ائی که با توجه به بروز سیل در پیرامون استان اصفهان، ستاد سفر استان توانست خدمات ارزشمندی را به گردشگران استانهای همجوار به ویژه در حوزه اسکان ارائه نماید.
الله یاری در ادامه با توجه به برنامه ریزی برای توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان تاکید کرد: یکی دیگر از نکات مثبت در ستاد سفر استان برنامه ریزی برای توزیع متوازن سفر در شهرستانهای استان به ویژه در محور شرق شهرستان اصفهان است، با این وصف در نوروز امسال توازن مناسبی میان شهرستانهای استان و شهر اصفهان در حوزه توزیع سفر به وجود آمد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه هم اکنون گردشگری در محور شرق شهرستان اصفهان به صورت ملموس رشد کرده تصریح کرد: با توجه به بروز خشکسالی طولانی مدت در این محور، تلاش کرده ایم تا گردشگری در این محور رشد یافته و مردم منطقه از این طریق به توسعه اقتصادی دست یابند، لذا ایجاد 18 اقامتگاه بومگردی در کنار تغییر کاربری و مرمت کاروانسراها و خانه های تاریخی این منطقه گام مهمی در توسعه گردشگری شرق شهرستان اصفهان بشمار می رود.
الله یاری در پایان تصریح کرد: با توجه به حیات اجتماعی عشایر غرب جرقویه در این محور و وجود روستاهای تاریخی متعدد در این محور تلاش داریم تا در سال 1398 با برنامه ریزی متقن، گردشگری روستائی و عشایری را در محور گردشگری شرق اصفهان نهادینه کنیم.
در پایان این نشست از فعالان گردشگری ستاد سفر شهرستان اصفهان که در نوروز 1398 فعالیت نمودند تجلیل به عمل آمد.


دسته بندی : گردشگری
تاریخ و زمان تایید: 1398/04/30 13:45

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit