دوشنبه 5 فروردين 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

ارزیابی 3 ماهه فعالیتهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستانهای استان اصفهان در راستای دست یابی به توسعه پایدار

مدیر کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد:
ارزیابی 3 ماهه فعالیتهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستانهای استان اصفهان در راستای دست یابی به توسعه پایدار
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز در نشست هم اندیشی مدیران میراث فرهنگی شهرستانهای استان اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: در راستای دست یابی به توسعه پایدار، فعالیتهای ادارات میراث فرهنگی 24 شهرستان استان اصفهان در 3 حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به صورت 3 ماهه مورد ارزیابی و پایش قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز 5 دی ماه با اعلام این مطلب افزود: با عنایت به فراگیر شدن فرآیند گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در تمام مناطق استان پهناور اصفهان، هم اکنون زمان آن رسیده است که بسوی دست یابی به توسعه پایدار حرکت کنیم.
او در همین راستا ادامه داد و گفت: مدیران میراث فرهنگی شهرستانهای استان اصفهان به عنوان دبیران ستاد اجرائی خدمات سفر استان موظفند از دی ماه سال جاری با فعال کردن ستادهای سفر شهرستانهای خود برنامه ریزی های متقنی در زمینه ایجاد نوروزی با نشاط برای گردشگران در فروردین 98 فراهم سازند.
الله یاری همچنین گفت: امسال نیز همچون سالهای قبل تلاش داریم با اجرای رویداد فرهنگی نوروزگاه، میراث ارزشمند ناملموس به ویژه رویدادهای مربوط به نوروز را جهت هموطنان و همچنین گردشگران ارائه نمائیم.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت توسعه کمی و کیفی کارگاه های مرمت آثار تاریخی در استان اصفهان تصریح کرد: در طی 3 سال گذشته با توجه به تجهیز و فعالیت بیش از 1228 کارگاه مرمت در استان اصفهان انتظار داریم این روند با تشکیل منظم جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستانها و تخصیص بودجه های شهرستانی در سال 1398 از رشد کمی و کیفی قابل قبولی برخوردار باشد.
الله یاری همچنین گفت: نظارت کیفی بر طرحهای مرمتی و ایجاد پروژه های زیر ساخت گردشگری از یکسو، تلاش در جهت توسعه طرحهای ترویج صنایع دستی و تلاش در راستای ارائه مکانیسم مناسب جهت آمارگیری مناسب از گردشگران و ارائه آمارهای مناسب و متقن از دیگر سیاستهای اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در راستای یکپارچه سازی هر چه بهتر فعالیتهای اداره کل در 24 شهرستان استان اصفهان می باشد.
او در پایان تصریح کرد: تلاش داریم تا در دهه فجر امسال و همزمان با چهلمین فجر انقلاب اسلامی، دستاوردهای 40 ساله این اداره کل را به طور مناسبی به آگاهی عموم ملت شریف ایران برسانیم.


دسته بندی : عمومی
تاریخ و زمان تایید: 1397/10/05 13:37

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit