یک شنبه 30 تير 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

چشمه سلیمانیه کاشان بعد از چهار دهه با برگزاری مراسم نوروزگاه میزبان میهمانان نوروزی گردید.

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان عنوان کرد:
چشمه سلیمانیه کاشان بعد از چهار دهه با برگزاری مراسم نوروزگاه میزبان میهمانان نوروزی گردید.
مهران سرمدیان معاون مدیر کل و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از برگزاری مراسم نوروزگاه در محل چشمه سلیمانیه کاشان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کاشان، صبح امروز 3 فروردین ماه، مهران سرمدیان معاون مدیر کل و رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کاشان با اعلام این مطلب گفت: هدف از برگزاری مراسم نوروزگاه، آگاهی بخشی و حفاظت از میراث معنوی و ناملموس جشن باستانی نوروز است و نوروزگاه فرصت مناسبی برای بازخوانی و معرفی آداب و رسوم منطقه فرهنگی کاشان می باشد. 
او با بیان اینکه امسال این مراسم در بنای تاریخی چشمه سلیمانیه که بعد از چهار دهه مرمت و بازگشایی شده، برگزار می گردد، جذابیت این برنامه را با گشت و گذار در چشمه سلیمانیه برای میهمانان نوروزی دو چندان اعلام کرد .
سرمدیان افزود: چشمه سلیمانیه در ضلع جنوبی باغ تاریخی فین کاشان با فاصله چند متری واقع شده است که محل تامین آب شرب باغ فین و باغات فین علیا و سفلی می باشد که این آب از عمق صخره ها و کوههای آهکی غرب کاشان به نام کوه دندانه و هفت کتل می جوشد. 
رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان تصریح کرد: بنا و صفه هایی که در اطراف این چشمه ساخته شده است مربوط به دوران شاه سلیمان صفوی می باشد که آن را به نام سلیمان صفوی، چشمه سلیمانیه می نامند. 
معاون مدیر کل و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان  با بیان اینکه در این مراسم در تمامی روزهای ایام نوروز برنامه هایی از قبیل آئین اسفندی، پرده خوانی، ورزش زورخانه، خیمه شب بازی، هنرهای نمایشی، سرنا نوازی، اجرای رقص اسب چوبی، انواع بازیهای بومی و محلی، نقالی امیر کبیر و برنامه های متنوع دیگر برگزار می شود به برگزاری نمایشگاه سوغات و صنایع دستی کاشان در حاشیه مراسم نوروزگاه نیز اشاره کرد. 
سرمدیان در پایان خاطر نشان کرد: کلیه برنامه های نوروزگاه و بازدید از چشمه سلیمانیه بصورت رایگان انجام می گردد. 


دسته بندی : گردشگری
تاریخ و زمان تایید: 1398/01/03 08:55

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit