پنج شنبه 21 آذر 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

برپائی نمایشگاه نسخ خطی در موزه "سرتیپ" شهرستان خمینی شهر در استان اصفهان

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر عنوان کرد:
برپائی نمایشگاه نسخ خطی در موزه "سرتیپ" شهرستان خمینی شهر در استان اصفهان
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر از برپائی نمایشگاه نسخ خطی در موزه "سرتیپ سدهی" این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 25 تیرماه، علیرضا حبیبی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر با اعلام این مطلب افزود: عصر روز گذشته اولین نمایشگاه نسخ خطی به همت موزه نسخ خطی (پبده) و سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری و اداره میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر در محل خانه تاریخی (موزه) "سرتیپ سدهی" این شهر با حضور مسئولان شهرستان و اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد.
او همچنین تصریح کرد: این نمایشگاه به مدت 3 روز از تاریخ دوشنبه 24 تیرماه لغایت پنجشنبه 27 تیرماه درمحل خانه تاریخی سرتیپ سدهی خمینی شهر میزبان دوستداران میراث فرهنگی می باشد.
معرفی هویت اصیل فرهنگی از طریق موزه امکان پذیر است
عصر روز گذشته و در آئین افتتاحیه این نمایشگاه، ساغر حمیدی مدیر موزه های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: بدون شک موزه ها نقش مهمی در آموزش بازدید کنندگان در راستای آشنائی با هویت خویش دارد.
او در همین راستا افزود: در موزه ها باید به گونه ائی برنامه ریزی کنیم که مخاطبین به صورت غیر مستقیم و ناخودآگاه اطلاعات تاریخی، فرهنگی و هنری را دریافت نموده و با هویت خویش آشنا شوند.
حمیدی در ادامه افزود: این نمایشگاه حاصل زحمات مدیریت موزه خصوصی (پبده) فولاد شهر است که به عنوان اولین موزه تخصصی کتب و نسخ خطی خصوصی کشور در بیش از یک دهه پیش احداث شد.
مدیر موزه های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: اگر بپذیریم یکی از مهمترین وظایف موزه ها معرفی هویت است، پس به واقع می توان گفت، موزه نسخ خطی پبده توانسته به این رسالت خود به نیکی عمل نماید.


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/04/25 12:08

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit