جمعه 17 مرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

افتتاح 2 سفرخانه سنتی و یک مجتمع خدمات رفاهی در استان اصفهان

همزمان با هفته دولت

افتتاح 2 سفرخانه سنتی و یک مجتمع خدمات رفاهی در استان اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز و در سومین روز از هفته دولت از افتتاح 2 سفره خانه سنتی در شهرستان های اصفهان و خمینی شهر و یک مجتمع خدمات بین راهی در محور ارتباطی شهرستان نایین در شرق استان اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون اله یاری امروز 4 شهریور ماه با اعلام این مطلب افزود: با عنایت به برنامه ریزی های به عمل آمده، امروز و در سومین روز از هفته دولت افتتاح 3 طرح گردشگری در پهنه استان اصفهان صورت پذیرفت.

او در همین راستا عنوان کرد: یک سفره خانه سنتی در مجموعه جهانی میدان امام( ره) ( نفش جهان) با مرمت و نجات بخشی یک خانه تاریخی نفیس متعلق به دوران قاجار و با سرمایه بخش خصوصی بالغ بر 5/5 میلیارد تومان و با اشتغال زایی مستقیم برای 20 نفر امروز افتتاح شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین اظهار داشت: امروز همچنین عصارخانه تاریخی شهرستان خمینی شهر در محور غرب شهرستان اصفهان که یک بنای تاریخی متعلق به دوران صفوی است با مشارکت بخش خصوصی و با ظرفیت پذیرایی 150 نفر و اشتغال زایی مستقیم برای 15 نفر و با سرمایه گذاری بخش خصوصی بالغ بر 3 میلیارد تومان نیز به بهر برداری رسید.

اله یاری درباره سایر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در هفته دولت خاطر نشان کرد: امروز همچنین یک مجتمع خدمات رفاهی در مسیر گردشگری اصفهان به نایین و در محور شرق استان اصفهان با ظرفیت پذیرایی از 140 نفر و اشتغال زایی برای 8 نفر با زیر بنای 20 هزارمترمربع و با سرمایه گذاری بخش خصوصی بالغ بر 3 میلیارد تومان نیز به بهره برداری رسید.


دسته بندی : گردشگری
تاریخ و زمان تایید: 1398/06/04 11:35

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit