جمعه 24 مرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

ادامه عملیات مرمت و احیا مسجد پامنار زواره در شمال شرق اصفهان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
ادامه عملیات مرمت و احیاء مسجد پامنار زواره در شمال شرق اصفهان
فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از ادامه داشتن عملیات مرمت و احیاء مسجد پامنار زواره در استان اصفهان که از ابتدای مرداد ماه سال جاری با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال آغاز شده بود خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 16 مهرماه، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اعلام این مطلب گفت: با توجه به پیچیدگی عملیات مرمتی، به اجماع نظر در بین کارشناسان امر نیاز بود که با همت ناظرین و کارشناسان دفتر حفظ و احیاء استان و همچنین کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کشور، بهترین روش در بدو امر روش پاکسازی سبکی انتخاب و اجرا شد. 
مدیر کل میراث فرهنگی استان خاطر نشان کرد: شروع عملیات با تخریب ساختمان جدیدی که بر روی شبستان زیر زمینی مسجد تاریخی قرارگرفته بود، آغاز گردید و در ادامه مرمت و احیاء بخش جنوبی مسجد آغاز شد. 
الله یاری افزود: بخشی از این طرح مرمتی که تا کنون انجام شده شامل: دیوار چینی، اجرای طاق و تویزه، قید بندی، پالانه کردن، کاهگل پشت بام، کف فرش آجری، بند کشی دیوارها و سقف ها و مرمت گچبریهای محرابهای این مسجد می باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه در ادامه روند مرمت و احیاء این مسجد تاریخی در سال جاری از بودجه استانی نیز مبلغی بالغ بر 800 میلیون ریال تخصیص یافته است گفت: در حال حاضر به همت مرمت گران، بخش شبستان جنوبی مسجد بطور کامل مرمت و احیا شده و جهت انجام فریضه نماز و مراسمهای مذهبی در اختیار شهروندان قرار گرفته است. 
او خاطر نشان کرد: در حال حاضر عملیات مرمت و احیاء قسمتی از شبستان بالایی مسجد که شامل: اجرای طاق و تویزه و پشت بام است به عنوان مرحله دوم عملیات مرمت و احیاء این مسجد تاریخی آغاز گردیده است.


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/07/16 11:14

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit