یک شنبه 30 تير 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

سرقت کاشی های حمام غیر ثبتی روستای حسین آباد زواره متعلق به 20 سال قبل می باشد

مدیر میراث فرهنگی شهرستان اردستان عنوان کرد:
سرقت کاشی های حمام غیر ثبتی روستای حسین آباد زواره متعلق به 20 سال قبل می باشد
مدیر میراث فرهنگی شهرستان اردستان امروز عنوان کرد: سرقت کاشی های حمام روستای حسین آباد از توابع شهر زواره در بخش شهرستان اردستان بر اساس نظر اعضای شورای روستا متعلق به پیش از 20 سال قبل بوده و متاسفانه مالکان اجازه ثبت ملی این اثر را نداده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ مهدی مشهدی امروز 22 فروردین ماه با اعلام این مطلب افزود: با عنایت به درج خبری مبنی بر سرقت کاشی های ارزشمند حمام تاریخی روستای حسین آباد ، یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان اردستان، بازدیدی از این حمام تاریخی به عمل آورد.
او همچنین افزود: با توجه به بررسی پرونده های بازدید قبلی از این حمام تاریخی و همچنین بازدید امروز از این حمام تاریخی و همچنین دیدار و گفتگو با اعضای شورای اسلامی روستای حسین آباد چنین نتیجه گیری شد که این روستای تاریخی از دو بخش تاریخی و جدید تشکیل شده و متاسفانه بخش قابل توجهی از خانه های قدیمی این روستا از جمله این حمام تاریخی دارای مالک خصوصی می باشد که سالیات متمادی است این بخش از روستا خالی از سکنه بوده و متاسفانه مالکین این خانه ها به ویژه این حمام قدیمی نه تنها تمایلی به ثبت این مجموعه ها ندارند، بلکه خودشان به مرور بخشهائی از مجموعه قدیمی روستا را نابود کرده اند.
مشهدی همچنین تاکید کرد: عکسهای بازدیدهای قدیمی یگان حفاظت و همچنین گزارشات شورای روستا حاکی است که بخشهایی از کاشی های این حمام در طی دو دهه گذشته یا به مرور ریزش کرده و یا تعمدا کنده شده است.
او همچنین تصریح کرد: اداره میراث فرهنگی شهرستان با عنایت به تلاشهای گذشته خود هم اکنون نیز از آمادگی لازم جهت ثبت ملی بخش قدیمی روستا و همچنین حمام تاریخی روستای حسین آباد در صورت رضایت مالکین، برخوردار می باشد.


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/01/22 09:28

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit