جمعه 2 اسفند 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

اجرای مرمت بادگیر آب انبار محله تاریخی"پنجاهه" نائین

رئیس اداره میراث فرهنگی نائین عنوان کرد: 
اجرای مرمت بادگیر آب انبار محله تاریخی "پنجاهه" نائین
محمود مدنیان، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین از مرمت آب انبار و بادگیر محله تاریخی "پنجاهه" این شهرستان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، امروز 11 مهرماه، محمود مدنیان، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین، با اعلام این مطلب افزود: محله پنجاهه واقع در بافت تاریخی شهر نائین از محلات هفتگانه تاریخی این شهر و در سمت جنوب شرقی این بافت قرار دارد. بادگیر آب انبار محله پنجاهه که درست در کنار و چسبیده به دروازه تاریخی محله پنجاهه می باشد از بزرگترین بادگیرهای آب انبار های تاریخی نائین با ارتفاعی نزدیک به 14 متر و به صورت چهار طرفه می باشد .
مدنیان خاطر نشان کرد: ترمیم بام بادگیر که بر اثر رطوبت های نزولی آسیب دیده بود و همچنین ترمیم بدنه های دیوار اصلی بادگیر در دستور کار مرمت این اداره قرار گرفته و درحال اجرا می باشد .
مدنیان افزود: این بنای تاریخی با توجه به ویژگی خاص آن یعنی انحراف از محور قائم خود به صورت جاذبه ائی خاص برای گردشگران تبدیل شده است .
آب انبار، بادگیر و دورازه تاریخی محله پنجاهه به شماره 13663 در تاریخ 15/08/1384 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/07/11 12:53

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit