جمعه 24 مرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

در گردشگری مردم زودتر از دولت از مواهب اقتصادی آن برخوردار می شوند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

در گردشگری مردم زودتر از دولت از مواهب اقتصادی آن برخوردار می شوند

حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عصر گاه روز پنج شنبه و همزمان با هفته گردشگری در دیدار روسای جوامع گردشگری استان با وی با ایراد سخنانی تاکید کرد: در صنعت گردشگری مردم زودتر از دولت از مواهب اقتصادی آن برخوردار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ عصرگاه روز پنج شنبه 11 مهرماه، روسای جوامع گردشگری استان اصفهان همراه با مدیر کل میراث فرهنگی استان و جمعی از مدیران اداره کل با حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی دیدار نمودند.

در این دیدار حیدر علی عابدی، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته گردشگری به فعالان این صنعت در استان با ایراد سخنانی تاکید کرد: خوشبختانه علی رغم بروز تحریمهای نا عادلانه، با تدابیر مسئولان، وضعیت گردشگری استان از منظر زیر ساختها و همچنین از نظر حضور گردشگران از وضعیت مطلوبی برخوردار است .

او همچنین گفت: خوشبختانه تشکیل بیش از 7 جامعه گردشگری در استان از یکسو نقش مهمی در همگرائی بخش خصوصی ایفا نموده و از سوی دیگر حضور بخش خصوصی را در تصمیم گیری های کلان کشور در این حوزه نهادینه می سازد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از نهادینه شدن گردشگری در کشور تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر نگاه همگان به گردشگری در کشور تغییر یافته، به گونه ائی که بسیاری از اشخاص که تا پیش از این با گردشگری مخالف بودند، هم اکنون از مدافعان جدی توسعه این صنعت بشمار می روند که این خود گام مهمی در توسعه پایدار این صنعت در آینده به شمار می رود.

عابدی همچنین اظهار داشت: با توجه به تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تلاش می کنیم تا جایگاه گردشگری در بودجه سال 1399 ارتقاء یابد، زیرا با توجه به بروز تحریمهای ناعادلانه و کاهش درآمدهای حاصل از فروش نفت، حداقل در حوزه بودجه جاری کشور نیازمند جایگزین نمودن گردشگری بجای نفت می باشیم که این خود نقش مهمی در توسعه گردشگری خواهد داشت.

او در بخش دیگری از سخنانش به نقش صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: یکی از محاسن صنعت گردشگری در حوزه اقتصاد این است که در صنعت نفت ما شاهد هستیم که پول نفت از بالا به پائین تزریق شده، یعنی درآمد حاصل از آن از طرف دولت به جامعه تزریق می شود، لکن در صنعت گردشگری ابتدا با توجه به ارائه خدمات توسط بخش خصوصی، درآمد حاصل از این صنعت ابتدا به مردم می رسد و سپس از سوی فعالان این صنعت درآمد به دولت می رسد، لذا در صنعت گردشگری مردم زودتر از دولت از مواهب اقتصادی آن بهره مند می شوند.

او در پایان سخنانش از آمادگی خود و سایر نمایندگان در راستای طرح مسائل و مشگلات مسئولان و فعالین این صنعت در مجلس جهت تدوین قوانین جدید و همچنین هماهنگی با سایر وزارتخانه ها در راستای تسهیل در فعالیتهای فعالان این صنعت خبر داد.

تسریع در توسعه پایدار گردشگری با حذف موازی کاری در نهادهای دولتی

پیش از سخنان نماینده مردم اصفهان، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان نیز با ایراد سخنانی ضمن سپاسگذاری از حضور فعالان گردشگری استان در این نشست با ایراد سخنانی تاکید کرد: با عنایت به لزوم ایجاد رقابت در میان فعالان گردشگری در راستای بهبود عملکرد فعالان گردشگری استان، بدنبال برنامه ریزی در راستای تشویق این فعالان در راستای ایجاد تورهای ورودی در استان هستیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه با اشاره به گامهای اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای توسعه پایدار گردشگری استان تصریح کرد: یکی از مهمترین موانع موجود در راستای دست یابی به توسعه پایدار استان از منظر گردشگری، موازی کاری بسیاری از دستگاه ها و دوائر دولتی در زمینه توسعه گردشگری است که تلاش داریم با کمک مدیریت ارشد استان، با حذف این موازی کاری ها، زمینه مناسبی را جهت فعالیت فعالان گردشگری استان فراهم سازیم.

لزوم به روز رسانی قوانین در حوزه گردشگری

سید علی صالح درخشان معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان نیز در این نشست با ایراد سخنانی تاکید کرد: بدون شک ارائه بسته های تشویقی در راستای حمایت از فعالان گردشگری از جمله اعطاء وامهای کم بهره، نقش مهمی در توسعه گردشگری استان ایفا می کند.

او همچنین تصریح کرد: با عنایت به تحولات متعدد اداری در حوزه گردشگری کشور، بسیاری از قوانین ما در حوزه گردشگری قدیمی است و این قوانین نیاز به بازنگری دارد که امیدواریم با حمایت نمایندگان مردم، قوانین به روز رسانی شود.

در این نشست روسای جوامع گردشگری استان نیز جداگانه به بیان نظرات خود در راستای توسعه گردشگری در پهنه استان پرداخته که در این بین می توان به نظراتی همچون: لزوم حمایتهای مالیاتی دولت از فعالان گردشگری از قبیل ارائه تخفیفات مالیاتی به تاسیسات جدید گردشگری، حمایت از پرداخت تسهیلات بانکی به فعالان گردشگری و لزوم ایجاد همگرائی هر چه بیشتر میان فعالان حوزه های مختلف گردشگری استان اشاره کرد.دسته بندی : گردشگری
تاریخ و زمان تایید: 1398/07/13 11:50

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit