جمعه 16 خرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

بررسی و تصویب 3 طرح کلان گردشگری در شرق اصفهان

در نشست کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان صورت گرفت

بررسی و تصویب 3 طرح کلان گردشگری در شرق اصفهان

امروز در نشست زمستانی کارگروه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان اصفهان 3 طرح کلان گردشگری در محدوده شرق اصفهان بررسی و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ امروز 4 دی ماه، نشست کارگروه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان اصفهان با حضور علی مقدس زاده معاون امور عمرانی و قائم مقام کارگروه گردشگری استان، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان و دبیرکارگروه، علی اصغر ذاکری مدیر کل امور شهری استانداری، سید علی صالح درخشان معاون سرمایه گذاری اداره کل و سایر اعضاء برگزار گردید.

در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به وضعیت کنونی اقلیمی در شرق شهرستان اصفهان تصریح کرد: با عنایت به ادامه روند خشکسالی در منطقه شرق شهرستان اصفهان و با توجه به اینکه در منطقه "ورزنه" 27 هزار هکتار زمین کشاورزی بوده و هم اینک بیش از 95درصد این زمینها دچار خشکسالی شده و بسیاری از کشاورزان بیکار شده اند، لزوم ایجاد مشاغل جایگزین بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.

او در همین زمینه ادامه داد و گفت: در همین راستا طرح مطالعات امکان سنجی جهت ایجاد مجتمع گردشگری ورزنه با مشارکت بخش خصوصی و به سفارش شهرداری ورزنه در این نشست به مساحت 99 هکتار مطرح و تصویب شد.

الله یاری ادامه داد و گفت: همچنین در این نشست طرح بررسی مطالعات امکان سنجی اکوکمپ گردشگری ورزنه به مساحت 3 هکتار توسط دوستداران میراث فرهنگی مطرح و این طرح نیز به تصویب رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در رابطه با دیگر طرحهای گردشگری مطرح شده در نشست کارگروه گردشگری استان تصریح کرد: در این نشست همچنین طرح مطالعات امکان سنجی تاسیس مجتمع گردشگری "آونگ" در شهرستان اردستان به مساحت 40 هکتار در شرق استان مطرح و این طرح نیز با اکثریت آراء به تصویب رسید.

او همچنین اظهار داشت: در این سه طرح پس از بهره برداری، به صورت مستقیم بیش از 250 شغل در پهنه استان به ویژه شرق شهرستان اصفهان ایجاد می شود.دسته بندی : عمومی
تاریخ و زمان تایید: 1397/10/04 10:46

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit