دوشنبه 27 خرداد 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

پیام تبریک مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) و آغاز سال جدید میلادی خطاب به اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران و هموطنان ارمنی

پیام تبریک مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) و آغاز سال جدید میلادی خطاب به اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران و هموطنان ارمنی
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با صدور پیامی خطاب به اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران، میلاد حضرت مسیح (ع) و آغاز سال جدید میلادی را به وی و هموطنان ارمنی به ویژه ارامنه استان اصفهان تبریک و تهنیت گفت.
در این پیام آمده است:
بنام خداوند بخشنده مهربان
جناب آقای "سیپان کاشچیان" اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران
آنگاه که به کلام خداوند متعال در قرآن کریم و در سوره آل عمران آیات 45 و 46 می نگریم در می یابیم که خداوند متعال در باب مقام شامخ حضرت عیسی مسیح(ع) می فرماید: [یادکن] هنگامی [را] که فرشتگان گفتند ای مریم خداوند تو را به کلمه ائی از جانب خود که نامش عیسی مسیح است مژده می دهد در حالی که [او] در دنیا و آخرت آبرومند و از مقربان {درگاه خداست} و در گهواره {به اعجاز} و در میانسالی {به وحی} با مردم سخن می گوید و از شایستگان است.
پس چه زیباست پاس بداریم میلاد حضرت مسیح (ع) را که پیامبری است که همواره مبشر رحمت، صلح و دوستی میان انسانهاست، همو که بشارت ظهور خاتم پیامبران را به جهانیان ابلاغ کرد.
با این وصف هرگاه به سرزمینمان می نگریم در می یابیم که ایران سرزمین همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان الهی است که سده های متمادی است در کنار یکدیگر با صلح و دوستی زندگی کرده و برابری و برادری را در کنار وحدت ملی در نزد جهانیان ندا داده اند.
امید می رود تا پاسداشت میلاد این پیامبر عظیم الشان و آغاز سال 2019 میلادی نوید دهنده صلح و دوستی و زندگی مسالمت آمیز میان ملتهای جهان بوده و سالی توام با رشد و آگاهی برای همه انسانهای خداجوی باشد.
میلاد مسعود حضرت مسیح (ع) را به جنابعالی و به ویژه هموطنان ارامنه در ایران و استان اصفهان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

فریدون الله یاری
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
استان اصفهان 


دسته بندی : عمومی
تاریخ و زمان تایید: 1397/10/10 11:53

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit