جمعه 3 اسفند 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

افتتاحیه خانه ترویجی صنایع دستی در حمام تاریخی گرگاب

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
افتتاحیه خانه ترویجی صنایع دستی در حمام تاریخی گرگاب
جعفر جعفر صالحی سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از افتتاح خانه ترویج صنایع دستی در حمام تاریخی گرگاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، جعفرجعفرصالحی سرپرست معاونت صنایع دستی استان اصفهان از افتتاحیه خانه ترویجی صنایع دستی در شهرگرگاب از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه در ایام ا... دهه فجر خبرداد.
جعفر صالحی گفت: این بنا در شهرستان شاهین شهر و میمه در شهرگرگاب که به تازگی از روستا به شهر تغیر یافته واقع شده و از دو حمام بزرگ زنانه و مردانه به مساحت ۶۰۰ متر مربع و زیر بنای ۴۹۵ متر مربع از دوره قاجار به جای مانده است، که در سال ۸۸ مرمتش آغاز شد. بنای سنتی و زیبای طاق و چشمه آجری و قوس جناقی، که در نزدیکی یک سرباز خانه مغولی واقع شده است با پیگیری های معاونت صنایع دستی استان به نام خانه ترویج صنایع دستی در راستای گردشگری و توسعه ی صنایع دستی با کیفیت روستایی ثبت شد. سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان خاطر نشان کرد: مدیریت این طرح به جوانان منطقه سپرده شده که در روز ۲۱ بهمن توسط  مشاور اجرایی مدیرکل میراث فرهنگی استان و جمعی از مسئولین  شهرستان شاهین شهر و میمه افتتاح شد. جعفرصالحی خاطر نشان کرد: در مرحله اول ۳۰ نفر مشغول به فعالیت در این حوزه میشوند . درمرحله دوم تا ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم آموزش ومشغول به کار میشوند . 
او تاکید کرد: هنرهای آموزشی در مرحله اول  عبارتند از: قلمکار، قلمزنی، میناکاری، نگار گری، منبت چوب، زیور آلات سنتی، سفال و نقاشی روی سفال، چرم دوزی، نساجی سنتی و ملیله می باشند که بصورت ورک شاپ جهت جذب توریست فعالیت دارند.


دسته بندی : صنایع دستی
تاریخ و زمان تایید: 1396/11/23 12:13

زینب شاه رجبیان 1397/02/07 17:38
سلام چجوری میشه ماهم اونجا آموزش بدیم؟
کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit